Favorite movies, ”Sully”

Sully movie

Привіт, мій таємничий читачу! Як часто ти дивишся фільми? Які фільми ти дивишся? Кого з акторів любиш найбільше? Доки ти думаєш, я відповім за себе. Вже давно у мене тривалий роман з хорошими  фільмами. Парадоксально, але зараз у мене значно менше вільного часу, ніж тоді, коли я ходила на роботу, тому я можу дивитися фільми опівночі чи пізніше, коли моя сім’я спить. Я не просто інтроверт-самітник, але ще й сова за біоритмом, тому нічні рандеву з планшетом у приглушеному світлі улюбленоі китайської лампи-хамелеона для мене звична справа. Важко сказати точно, які за жанром чи сюжетом фільми мені подобаються, таких чимало. Простіше пояснити, які я нізащо в світі не стану дивитися, навіть якщо мені пообіцяють за це великий шматок улюбленого шоколадного торта, – бойовики, фантастика (виняток – «Гаррі Поттер») і фільми жахів. Особливо я не люблю фільми про роботів. До них в мене особлива антипатія. Якось ще в університетські часи змушена була кілька разів передивитись фільм «Я – Робот» в салоні одного автобуса, коли їздила додому до батьків. Стюардеса постійно вмикала чомусь його. Це було для мене неабияким випробуванням. І тепер той фільм один із найогидніших для мене, після дивакуватого серіалу «Доктор Хто». Тому я перестала їздити “Автолюксом” й пересіла на “Гюнсел” :).

Хороші фільми для мене – мудрі фільми, що торкають за душу, завдяки яким замислюєшся, вдосконалюєшся і стаєш кращим, які не лишають гіркої оскомини, страху. Люблю стрічки життєствердні, життєлюбні, добрі, які дають надію. Фільми з хеппі-ендом посідають особливе місце в моїй медіатеці, тому що вони надихають, а натхнення – головний ворог нудьги і смутку. Ти не проти, якщо час від часу я ділитимусь своїми кінофаворитами?

Мої критерії відбору? Уяви, що ти хочеш випити келих вина під час перегляду фільму. Якщо тобі пішов лише один келих, значить фільм був хороший, легкий, ніжний і романтичний. Якщо не помітиш навіть, як вдуєш півпляшки, значить це була чудова драма. Але коли по завершенню фільму усвідомиш, що геть забув про вино, значить, то був найкращий фільм, і півтори-дві години пройшли недаремно. p.s. Не думайте, що я п’янчужка, але вино дійсно люблю. 🙂

Мої улюблені актори – Том Хенкс, Аль Пачіно, Леонардо Ді Капріо (не тому що він тезка мого сина за іменем), Джулія Робертс і Меріл Стріп. Я страшенно люблю цю п’ятірку і не знаю, хто й коли зможе так людяно, чутливо і переконливо грати, як вони.

Зі мною вчора трапилась дивна річ, якась випадкова невипадковість. Напосівши на відерце шоколадного морозива з горіхами, я переглядала фільм з Томом Хенксом в головній ролі. Сюжет фільму побудований на реальній події, що трапилась в Нью-Йорку саме цього дня, 15 січня, рівно 9 років тому. Це документальна стрічка режисера Клінта Іствуда про пілота Чеслі Салленбергера на прізвисько “Саллі”, якому судилося врятувати від смерті усіх пасажирів падаючого літака, в якого відмовили обидва двигуни через зіткнення зі зграєю птахів. Героїчний пілот якимось дивом зумів ювелірно і точно посадити літак на річку Гудзон, наче на злітну смугу! І вся сіль цього фільму не стільки про блискучу професійність, як про обов’язок перед людьми – зробити все можливе, щоб вони вижили, а ще про важливу істину: завжди в житті є “людський фактор”. Його не може пояснити і вирахувати жодна машина, жодна наука, жодна формула…

Коли людина приймає виклик долі, не кидає штурвал, не завалює іспит всього свого життя, а сміливо здійснює подвиг, та ще в виконує цей подвиг як істинний перфекціоніст, де допустивши помилки (і це не художній вимисел!), я щиро дивуюся тому, які невичерпні резерви сили, розуму, вправності та ще бозна чого, що неможливо пояснити словами й логікою, закладені в маленькій людині. Про що думали пасажири в ті лічені хвилини до можливого рокового зіткнення з землею? А яку радість і любов до життя відчули, коли врятувались?! У світі відомо лише 11 випадків посадки літака на воду, і лише 6 з них були успішні…До речі, легендарний літак викупив Музей авіації «Каролінас» в Шарлотті (Північна Кароліна), де його можна побачити на власні очі при нагоді. Гадаю, якщо я коли-небуть побуваю в США, то обов’язково знайду можливість потрапити до цього музею.

sully-movie

sully-favourite-movie

 

We need to try to do the right thing every time, to perform at our best, because we never know which moment in our lives we’ll be judged on. – Captain ”Sully” Sullenberger.

Нам необхідно старатися  кожного разу чинити правильно, роблячи все, що в наших силах, тому що ми ніколи не знаємо, в який момент нашого життя нас будуть оцінювати.”  – Капітан “Саллі” Салленбергер.